W piątek 19 czerwca 2026 roku naszą bibliotekę odwiedziły dzieci ze świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 66. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu w ramach ogólnopolskiej kampanii #TataTeżCzyta2026, promującej czytelnictwo wśród dzieci oraz aktywne zaangażowanie ojców w wychowanie przez literaturę. Naszą bibliotekę odwiedził niesamowity duet twórców: Adam Berlik- autor książek dla dzieci oraz Natalia Berlik- utalentowaną ilustratorka. Spotkanie rozpoczęło się od głośnego czytania. Pan Adam Berlik przeczytał uczestnikom jedną z najnowszych historii z popularnej i lubianej serii „Wanda Panda: kalendarz adwentowy”. Pani Natalia Berlik przygotowała dla dzieci kreatywne warsztaty. Dzieci tworzyły własne, unikatowe magnesy. Każdy z uczestników spotkania opuścił bibliotekę nie tylko z uśmiechem na twarzy ale i z własnoręcznie zrobioną pamiątką, która ozdobi domową lodówkę i będzie przypominać o sile czytania. Serdecznie dziękujemy Pani Natalii i Panu Adamowi za magiczny czas a wszystkich tatusiom przypominamy: czytajcie swoim pociechom każdego dnia!😊
Biblioteka na Przylesiu
22.06.2026
16.06.2026
Sobotnie granie
13 czerwca w naszej bibliotece odbyło się ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie z cyklu sobotnie granie. Tym razem na naszym stole wylądowała znana już nam z jednego z poprzednich spotkań strategiczna gra „Kronika: Big Box”. Dla przypomnienia, w grze uczestnicy wcielają się w rolę przywódcy rodu i walczą o prestiż i wpływy w mieście. Gracze rozwijają swoje rodziny poprzez handel, podróże czy karierę, pamiętając, że każda akcja kosztuje cenny czas. Kluczowym elementem mechaniki jest przemijanie, ponieważ członkowie rodów z czasem odchodzą, a naszym zadaniem jest zapewnienie im miejsca w tytułowej miejskiej kronice, co jest kluczem do zwycięstwa. Dziękujemy za wspólne granie i zapraszamy we wrześniu na kolejne spotkanie.
15.06.2026
Rodzinne rozgrywki gier planszowych
12 czerwca odbyło się kolejne spotkanie naszego comiesięcznego cyklu "Rodzinne rozgrywki gier planszowych". Tym razem na naszych stołach działo się naprawdę dużo. Królowały takie hity jak „Wybuchowa mieszanka”, „MikroMakro”, „Cardline: Zwierzęta”, strategiczny „Patchwork”, uwielbiane przez młodszych „Pędzące żółwie” czy pełne śmiechu „Gluty”. Po raz kolejny udowodniliśmy, że planszówki łączą pokolenia i są dobrym sposobem na wspólne spędzenie piątkowego wieczoru. Czerwcowe potyczki były ostatnimi przed wakacyjną przerwą. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne spotkanie we wrześniu.
11.06.2026
W poszukiwaniu ziół - spacer po zdrowie z łąki
10 czerwca nasza biblioteka zorganizowała wyjątkowe wydarzenie, pełne zapachów i cennej wiedzy - była to wspólna wycieczka na pobliskie łąki pt. „W poszukiwaniu ziół: spacer po zdrowie z łąki”. Razem wyruszyliśmy w teren a naszym przewodnikiem była Pani Grażyna Tuchalska-Nguyen, pasjonatka i znawczyni wiedzy zielarskiej. Pod czujnym okiem Pani Grażyny uczestnicy spaceru zmienili zwykłą łąkę w fascynującą księgę pełną zdrowia. Podczas wędrówki nasza zielarka rozdała każdemu uczestnikowi karty ziół i poprosiła o ich znalezienie. Grupa z zaangażowaniem oddała się zadaniu, tym samym bezbłędnie rozpoznając popularne zioła, które często bierzemy za zwykłe chwasty. Pani Grażyna chętnie odpowiadała na każde pytanie i dzieliła się sprawdzonymi recepturami, zarażając wszystkich swoją miłością do natury. Serdecznie dziękujemy pani Grażynie Tuchalskiej- Nguyen za wspaniałe poprowadzenie spaceru, a wszystkim uczestnikom – za fantastyczną atmosferę, ciekawość świata i wspólnie spędzony czas.
10.06.2026
Zakręcone ślimaki
Dnia 9 czerwca bibliotekę po raz pierwszy odwiedziła klasa ze Szkoły Podstawowej nr 43. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak działa biblioteka, jak mogą się do niej zapisać oraz jak należy dbać o książki. Po krótkiej rozmowie, uczniowie z dużym zainteresowaniem ruszyli między regały i przeglądali dostępne u nas nowości wydawnicze. Następnie wysłuchali zabawnego opowiadania o ślimakach z książki pani Renaty Piątkowskiej pt. „Opowiadania z piaskownicy”. Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty plastyczne. Z papierowych talerzyków i kolorowego papieru dzieci stworzyły ślimaki z wielobarwnymi skorupami. Spotkanie upłynęło w wesołej atmosferze.
3.06.2026
Dzień Dziecka w świecie emocji
Dnia
3 czerwca w naszej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka.
Poświęcone było emocjom. Poprowadziła je nasza czytelniczka pani Katarzyna. W
zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 22 w Bydgoszczy.
Punktem
wyjścia do rozmowy była książka „Co zrobi Frania? Życzliwość”, która stała się
inspiracją do wspólnego odkrywania uczuć i emocji. Dzieci z dużym
zaangażowaniem uczestniczyły w dyskusji, chętnie opowiadały o swoich
przeżyciach i dzieliły się tym czego czuły tego dnia. Mali uczestnicy bardzo
aktywnie wchodzili w interakcję z panią Kasią, odpowiadali na pytania dotyczące
treści książki oraz dzielili się własnymi doświadczeniami związanymi z
życzliwością i okazywaniem emocji.
Spotkanie
przebiegło w serdecznej atmosferze, a dzieci wykazały się dużą otwartością
i
wrażliwością.
Dziękujemy
pani Kasi za przygotowanie i przeprowadzenie wartościowych zajęć oaz dzieciom
za aktywny udział i piękne rozmowy.
Dnia 2 czerwca odwiedziła nas grupa Leśnych Ludków z Przedszkola pod Sosnami. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece, więc na początek zapoznały się z zasadami funkcjonowania oraz z księgozbiorem. Następnie wysłuchały opowiadania z książki Katarzyny Zychli pt. „Guziczek. Historie nie byle jakie” i odpowiadały na pytania dotyczące owadów. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – siedzącą na liściu biedronkę. Dziękujemy za miłe spotkanie!😊
.png)





