18.11.2024

Rodzinne rozgrywki gier planszowych

 15 listopada w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z serii "Rodzinne rozgrywki gier planszowych". Piątkowe spotkania to świetny czas na integrację w grupach. Planszówki to również zdrowa rywalizacja, która motywuje nas, napędza do działania i przybliża do osiągnięcia wyznaczonego przez nas celu. Gry planszowe mają wiele zalet przede wszystkim budują wzajemne relacje i umiejętności społeczne. Tym razem na naszych stołach królowały: „Szkoła latania”, „El Dorado”,  „Azul: Mistrz czekolady”, „Eksplodujące kotełki”. Zapraszamy na kolejne spotkanie 13 grudnia o 16:30.


12.11.2024

Sobotnie granie

9 listopada odbyło się  spotkanie z serii „Sobotnie granie”. Tym razem nasi czytelnicy grali w grę „Wędrowcy znad Południowego Tygrysu”. Motyw podróży często jest wykorzystywany w grach planszowych. Nasi gracze wcielili się  zatem w odkrywców, astronomów i kartografów. Celem misji było zmapowanie ziemi i nieba wokół starożytnego Bagdadu. Na swojej drodze spotykali mieszkańców, musieli zarządzać robotnikami, Karawaną oraz cały czas spisywać dziennik podróży. Wędrowcy to gra dynamiczna, bogata w wiele dróg prowadzących do zwycięstwa. Warto zaznaczyć, że planszówka posiada możliwość samodzielnej rozgrywki  - w czterech wariantach.

Dziękujemy za udział w spotkaniu.


 

DKK dla dorosłych

 „Matka Polka” to książka - wywiad z Anne Applebaum, przeprowadzony przez Pawła  Potoroczyna. Pani Appleubaum jest znaną dziennikarką i pisarką książek historycznych dotyczących Rosji i Ukrainy. W książce Matka Polka pani Anne jawi się jako prawdziwy obywatel świata. Przybliża czytelnikom  swoje dzieciństwo w USA, mówi o polityce, swoich wyborach życiowych i o potrzebie edukacji młodych ludzi w zakresie historii. Z książki wyłania się wspaniała kobieta o przenikliwym umyśle, którą chce się poznać i z którą chce się porozmawiać. Lektura bardzo podobała się czytelniczkom i polecają ją innym klubom.

 Druga część spotkania poświęcona była Czesławowi Miłoszowi. Rok 2024 został ustanowiony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej rokiem tego poety. Klubowiczki przygotowały ciekawostki oraz ulubione wiersze i zaprezentowały je. 


 

8.11.2024

Zimowy sen zwierząt

 8 listopada odwiedziła nas grupa szcześciolatków z Przedszkola Polanka. Na początku spotkania dzieci przeglądały książkowe nowości. Następnie wysłuchały książki pt.”Hotel Zimowych snów” , a na koniec wykonały śpiące jeżyki.


30.10.2024

Dnia 30 października 2024r. odwiedziła nas grupa Jagód z Przedszkola Pod Sosnami. Na początku spotkania dzieci przeglądały książkowe nowości i wypożyczały wybrane przez siebie pozycje. Następnie wysłuchały opowiadania „Najeżony jeż” z książki „Opowieści o porach roku”, a na koniec wykonały własne jesienne jeże. Dziękujemy za miłe spotkanie!😊

28.10.2024

Papier i książka - co to takiego?

 Dnia 22 października odwiedziła nas grupa 6-latków z Przedszkola Pod Sosnami. Na początku spotkania, przedszkolaki zapoznały się z kilkoma nowościami wydawniczymi dostępnymi w naszej bibliotece. Następnie wysłuchały fragmentu książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie” oraz krótkiego wykładu podczas którego dowiedziały się skąd się bierze papier, jakie są etapy jego produkcji oraz co to jest książka i z jakich elementów się składa. Na koniec dzieci wcieliły się w rolę autora i stworzyły swoje własne powieści. Spotkanie upłynęło w wesołej atmosferze.

 


22.10.2024

Rodzinne rozgrywki gier planszowych

18 października w naszej bibliotece odbyło się  spotkanie z serii "Rodzinne rozgrywki gier planszowych". Kto by pomyślał, że piątkowy wieczór spędzony w bibliotece może być tak zabawny. My coś o tym wiemy, bo nie pierwszy raz spędziliśmy go w miłym towarzystwie, rywalizując o zwycięstwo w naszych ulubionych grach planszowych. Tym razem największym zainteresowaniem cieszył się: „Art Society”- premiera z tego miesiąca, „Sushi Roll”, „Odfrunęło z wiatrem” oraz „Digit”. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w listopadzie.

 

18.10.2024

Tajemnice roślin

17 października  w naszej bibliotece odbył się wykład pt. Tajemnice roślin, który poprowadził Jarosław Mikietyński - kierownik Ogrodu Botanicznego Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Państwowego Instytutu Badawczego w Bydgoszczy. Pan Jarosław opowiedział nam o specyfice swojej pracy oraz o wymaganiach jakie muszą spełniać jako placówka naukowa. Kolejna część wykładu poświęcona była roślinom i drzewom jakie znajdują się pod opieką Ogrodu Botanicznego. Prelegent opowiadał o ich właściwościach i w jaki sposób są wykorzystywane w ogrodnictwie, wzbogacając swoje wypowiedzi ciekawostkami historycznymi i wierzeniami ludowymi. Bardzo dziękujemy Panu Jarosławowi Mikietyńskiemu za spotkanie,  za  podzielenie się ciekawostkami na temat roślin.

17.10.2024

Jesienny jeż

15 października odwiedziła nas grupa Pand z Przedszkola Figielek. Na początku spotkania dzieci przeglądały książkowe nowości. Następnie wysłuchały opowiadania „Najeżony jeż” z książki „Opowieści o porach roku”, a na koniec wykonały własne jesienne jeże. Dziękujemy za miłe spotkanie. 😃

11.10.2024

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty z cyklu „Wokół Prozy” poświęcone współczesnej literaturze estońskiej, które odbędą się w Filii nr 11 dla dorosłych i dla dzieci na Jachcicach. Warsztaty poprowadzi Marta Perlikiewicz – germanistka, tłumaczka z języka estońskiego. Tłumaczy opowiadania dla portalu kulturalnego Eesti.pl. W jej tłumaczeniu wydane zostały w Polsce m.in książki dla dzieci: „Piia Pierniczek się wprowadza”, „Piia Pierniczek i bandyci” Kairi Look, książki dla dorosłych: powieści pt. „Mała towarzyszka i dorośli” oraz „Mała towarzyszka i listy” autorstwa Leelo Tungal oraz zbiory opowiadań: „Planeta pożeraczy serc” Kristiny Ehin i „Najprzyjemniejsza chwila dnia” autorstwa Piret Raud, pisarki i ilustratorki, najbardziej znanej i najczęściej tłumaczonej autorki książek dla dzieci w Estonii, od 2018 roku piszącej z powodzeniem także dla dorosłych. Ostatnia z wymienionych książek, przetłumaczona na język polski przez Martę Perlikiewicz, będzie przedmiotem bydgoskich warsztatów. Osoby zainteresowane literaturą estońską prosimy o wcześniejszy kontakt: 573 313 567.


 

 Nowa edycja kampanii Mała książka - wielki człowiek w bibliotekach!

Już od października w naszej bibliotece na wszystkich przedszkolaków i ich rodziców czekają bezpłatne Wyprawki Czytelnicze. Jesteśmy jedną z blisko 7000 bibliotek publicznych w Polsce, które uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki. Wspólnie przekonujemy o tym, że nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć czytać. Zapraszamy wszystkich przedszkolaków do zapisania się do biblioteki i wzięcia udziału w akcji, która będzie początkiem ich czytelniczej przygody na całe życie!
 
Jak to działa?
Każdy przedszkolak, który odwiedzi naszą bibliotekę z rodzicem lub opiekunem, otrzyma:
- Wyprawkę Czytelniczą
- Kartę Małego Czytelnika
 
Czym jest Wyprawka Czytelnicza?
To zaproszenie dla rodzica i dziecka do wspólnej lektury wyjątkowych opowieści o bohaterach, w których najmłodsi czytelnicy oraz ich dorośli towarzysze mogą rozpoznać siebie. 
 
W skład wyprawki czytelniczej wchodzi:
- Książka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce”, którą napisał znakomity autor literatury dziecięcej Wojciech Widłak i którą wzbogaciła pięknymi ilustracjami Aleksandra Krzanowska
- Broszura informacyjna dla rodziców, przedstawiająca korzyści płynące z czytania od najmłodszych lat dla rozwoju dziecka
 
Do czego służy Karta Małego Czytelnika?
Odebranie Wyprawki wraz z Kartą Małego Czytelnika to prawdziwy początek czytelniczej przygody i zabawy. Przedszkolak, który dołączy do akcji, za każdą kolejną wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Jeśli dziecko zechce kontynuować przygodę, może otrzymać w bibliotece nową Kartę Małego Czytelnika i jako częsty gość kontynuować zbieranie naklejek
 
Dlaczego warto odwiedzać bibliotekę z dzieckiem?
- Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
- Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale również szeroką ofertę kulturalną. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach organizowanych przez bibliotekarzy.
- Wizyty w bibliotece uczą dzieci samodzielności, dokonywania własnych wyborów oraz odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!
______________________________
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowana przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kampania została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której specjalne Wyprawki Czytelnicze są przekazywane: rodzicom nowo narodzonych dzieci w szpitalach położniczych, dzieciom w wieku przedszkolnym w bibliotekach publicznych, pierwszoklasistom w szkołach podstawowych w całej Polsce.

 

Dnia 10 października 2024 roku bibliotekę odwiedziła grupa Sówek z Przedszkole O To Chodzi.😊 Dzieci najpierw bardzo uważnie przeglądały księgozbiór, a później wysłuchały fragmentów książki pt. „Jesień” Małgorzaty Strzałkowskiej i odpowiadały na pytania dotyczące jesiennych symboli. Następnie wykonały prace plastyczne –wyklejane parasole z kolorowej krepy ozdobione naklejkami. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie!🥰

8.10.2024

Sobotnie granie

5 października odbyło się spotkanie z serii „Sobotnie granie”.  Nasi uczestnicy grali tym razem w trzy nowe gry: „Coimbra”, „Port Royal”, „Piraci  z Maracaibro”.  W pierwszej grze „Coimbra” stajesz na czele swojego rodu. Starasz si,ę aby był on najbardziej wpływowy w Portugalii. Ważne są trafne decyzje oraz odmienne strategie, które decydują o wyniku rozgrywki. „Port Royal” to gra karciana, w której chcesz zrobić interes życia. Wcielasz się w kapitana statku, rekrutujesz załogę, walczysz z piratami i bierzesz udział w różnych ekspedycjach. Jednak trzeba być bardzo uważnym, aby złe decyzje nie spustoszyły ładowni Twojego statku.  W grze „Piraci z Maracaibro” wcielamy się w postać piratów. Pływając po wodach Karaibów szukasz złota, szmaragdów i mieniących się pereł. Uczestnicy muszą prowadzić bitwy i rabunki. Gromadzą ekwipunek, zatrudnią nową załogę, przejmują nowe okręty i przeszukują lądy i morza. Gra kończy się po udanych  trzech wyprawach. Dziękujemy za udział w spotkaniu.
  
 

4.10.2024

Jesienne jeże

 

W środę 2 października odwiedziła nas grupa Żabek z Przedszkola O To Chodzi. Niektórzy odwiedzili nas pierwszy raz, dlatego na początek dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz oglądały dziecięcy księgozbiór. Następnie wysłuchały fragmentów książki Jennie Poh „Wielka przygoda jeżyka”, a później wykonały pracę plastyczną – jesiennego jeża.
Dziękujemy za udział w spotkaniu. 😃

30.09.2024

K dla dorosłych

„Kuchnia książek” Kim Jee-Hye to niezwykła koreańska powieść, zabiera nas w magiczne miejsce Soyang-ri Book's Kitchen. Miejsce to zapełnia głód w sercach ludzi, którzy są wypaleni i nie poświęcają ani chwili na swoje uczucia. W niezwykły otoczeniu książek goście – leczą swoje duszę i swoje ciało. Otrzymują oni również wsparcie od pracowników księgo-kawiarni, dzięki czemu zapominają o swoich problemach. Jest to miejsce, w którym można wynająć pokój, wypić kawę, zjeść posiłek i przeczytać książkę. Czas płynie tu tak wolno, można się oderwać od wszystkiego zostawiając problemy za sobą. Klubowiczki jednogłośnie stwierdziły, że literatura koreańska jest inna, daje czytelnikowi chwilę spokojnego wytchnienia. Lektura bardzo się podobała i polecamy ją innym klubom.

 

20.09.2024

Rodzinne rozgrywki gier planszowych

 

13 września w naszej bibliotece odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie z serii "Rodzinne rozgrywki gier planszowych", które jak zawsze przyciągnęło wiele osób spragnionych przyjaznej rywalizacji. Na naszych stołach królowały następujące gry: „Broom Service”, „Kingdomino Duel”, „Halo wieża”, „Digit”, „Azul: Mistrz czekolady”. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Zapraszamy na kolejne spotkanie 18 października o godzinie 16:30.

10.09.2024

Sobotnie granie

 

7 września odbyło się pierwsze, powakacyjne spotkanie z serii „Sobotnie granie”. Tym razem nasi czytelnicy grali w "Concordie", "Books of time" oraz "Terraformację". Pierwsza z gier planszowych osadzona jest  w czasach Imperium Rzymskiego. Trzeba się wykazać umiejętnościami strategicznymi gdyż "Concordia" to gra ekonomiczna. Kolejna planszówka "Books of time" polega na rozbudowywaniu trzech ksiąg. Gra wymaga od graczy podejmowania trudnych decyzji, gdyż do ksiąg graczy trafiają trzy rodzaje kart: powiązane z handlem, nauką i przemysłem. Ostatnia z rozegranych gier "Terraformacja" jest planszówką strategiczną gdzie gracze mają za zadanie skolonizować i objąć kontrolę nad planetą Mars. Dziękujemy za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne 5 października o godzinie 9:30.



15.06.2024

Rodzinne rozgrywki gier planszowych

14 czerwca w naszej bibliotece odbyło się  spotkanie z serii "Rodzinne rozgrywki gier planszowych". Kto by pomyślał, że piątkowe popołudnie spędzone w bibliotece może być tak zabawny. My coś o tym wiemy, bo nie pierwszy raz spędziliśmy go w miłym towarzystwie, rywalizując o zwycięstwo w naszych ulubionych grach planszowych. Tym razem największym zainteresowaniem cieszył się gry: "Mlem: agencja kosmiczna", „Splendor”, „Ostoja” i „Gluty”.  Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się we wrześniu.

Spitsbergen okiem polarnika

 13 czerwca w naszej bibliotece odbyło się spotkania z Edwardem Łaszycą pt. „Spitsbergen okiem polarnika”. Pan Edward opowiedział o wyprawie na Spitsbergen gdzie prowadził badania klimatu. Wyniki prowadzonych badań miały potwierdzić lub zaprzeczyć hipotezie o zachodzących istotnych zmianach wybranych elementów klimatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem wzrostu zmienności czasowej parowania, temperatury powietrza i spadku wilgotności względnej. Polska Stacja Polarna znajduje się w południowo- zachodniej części wyspy Spitsbergen. Pod tą samą nazwą istnieje również jednostka administracyjna Svalbard Królestwo Norwegii Archipelag Svalbard, Bjornoya i Hopen. Spitsbergen jest największą wyspą tego archipelagu o powierzchni 37 673 km2. ², gdzie na stałe mieszkają ludzie. Tu znajduje się stolica, Longyearbyen, zamieszkała przez około 2500 ludzi. Najlepsza pora, by pojechać na wyspę Spitsbergen, to lato, choć można tam dotrzeć przez cały rok. Na Spitsbergenie można spotkać niedźwiedzie polarne, lisy polarne, morsy, renifery oraz liczne ptaki. Zwierzęta muszą radzić sobie z trudnymi warunkami pogodowymi. Roślinność na Spitsbergnie nie ma łatwo. Niskie temperatury, silne wiatry, słabo wykształcona gleba, krótki okres wegetacyjny to tylko niektóre czynniki z jakimi się mierzą porosty, mchy, grzyby i roślinność kwiatowa. Pan Edward opowiadał również o zorzach polarnych. Na Svalbardzie zorza staje się najbardziej intensywna w czasie nocy polarnej, która zaczyna się w listopadzie, a kończy w lutym. Spitsbergen również jest bardzo dobrym miejscem do obserwacji tego zjawiska świetlnego. Bardzo dziękujemy Panu Edwardowi Łaszycy za spotkanie i za podzielenie się swoimi zdjęciami, filmami i barwnymi opowieściami.

Dzień Dziecka w leśniczówce

Dnia 29 maja 2024 wspólnie z naszymi czytelnikami świętowaliśmy nadchodzący Dzień Dziecka. Z tej okazji wybraliśmy do Leśniczówki Jastrzębie w Nadleśnictwie Żołędowo. Leśniczy, pan Tadeusz, zabrał nas na bardzo ciekawą wyprawę, podczas której dowiedzieliśmy się na czym polega praca w lesie. Poznaliśmy rosnące w nim drzewa, krzewy oraz usłyszeliśmy o żyjących w nim zwierzętach. Uczestnicy spotkania mieli bardzo dużo pytań, na które pan Tadeusz bardzo chętnie odpowiadał. Po długim spacerze przyszedł czas na pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dzieci wspaniale bawiły się świeżym powietrzu i przy karmieniu koni. Bardzo dziękujemy panu Tadeuszowi za wspaniałe spotkanie oraz naszym czytelnikom za bardzo mile spędzony czas.

7.06.2024

Planszówkowy zawrót głowy

Dnia 6 czerwca odwiedziły nas dzieci z klasy pierwszej, ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w bibliotece publicznej, dlatego spotkanie rozpoczęliśmy od wyjaśnienia zasad korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz obejrzenia nowości wydawniczych. W związku ze zbliżającymi się wakacjami pierwszaki wysłuchały opowiadania „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest lato” autorstwa Sama McBratney. Następnie rozmawialiśmy o tym, co ciekawego można robić w wakacje oraz co fajnego można wymyślić, kiedy lato jest deszczowe. Dzieci od razu stwierdziły, że fantastycznym pomysłem są gry planszowe. Uczniowie bardzo chętnie zapoznali się z ofertą naszych bibliotecznych gier i zagrali w kilka planszówek. Całe spotkanie przebiegło w bardzo wesołej i miłej atmosferze. Bardzo dziękujemy za wspaniale spędzone przedpołudnie 😊😊😊


29.05.2024

Moje uczucia, moje emocje

 Dnia 28 maja odwiedziła nas grupa Żabek z przedszkola „Polanka”. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego spotkanie rozpoczęliśmy od wyjaśnienia zasad korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz obejrzenia nowości wydawniczych. Rozmawialiśmy o uczuciach, w związku z tym dzieci, na sygnalizatorze emocji, zaznaczyły jak w danej chwili się czuły. Następnie wysłuchały opowiadania „Kolorowy potwór” autorstwa Anny Llenas oraz dopasowywali nazwy uczuć do wyrazów twarzy. Wszyscy wykonali również pracę plastyczną – kolorową maskę emocji. A potem przyszedł czas na zabawę, czyli rozgrywkę w Tik Tak Bum. Na koniec powrócił sygnalizator emocji i przedszkolaki miały możliwość przełożyć swoją klamerkę w inne miejsce z czego kilka osób skorzystało. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

27.05.2024

Ukraina: po obu stronach Dneistru

 23 maja  w naszej bibliotece odbyło się spotkania z podróżnikiem Andrzejem Cieślikiem  pt. „Ukraina:  po obu stronach Dniestru”. Ukraina leży nad morzem Czarnym i Morzem Azowskim a niepodległość odzyskała 24 sierpnia 1991 roku. Kraj ten budzi wiele emocji, gdyż od ponad dwóch lat jest w stanie konfliktu zbrojnego. Nasz podróżnik odwiedził Ukrainę w 2019 roku  i na spotkaniu przybliżył nam historię, kulturę i niektóre zabytki tego kraju. Zobaczyliśmy ważniejsze  zabytki Lwowa między innymi Cmentarz  Łyczakowski oraz nekropolię Orląt Lwowskich. We Lwowie możemy znaleźć polskie akcenty między innymi:  kolumnę Adama Mickiewicza, szyldy i nazwy ulic z polskojęzycznymi nazwami,  na żeliwnych studzienkach również zachowały się polskie napisy. Kolejne piękne miasto,  które odwiedziliśmy dzięki naszemu podróżnikowi był Kijów - stolica Ukrainy. Tam podziwialiśmy wspaniały Sobór Michajłowski o Złoconych Kopułach oraz miejsce tragicznych wydarzeń z 2014 roku – Majdan. Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy to bazar w Odessie. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych, gdzie można kupić różnorodne ryby  i owoce morza. Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Cieślikowi za spotkanie i za  podzielenie się swoimi zdjęciami i barwnymi opowieściami.

.

23.05.2024

Światowy Dzień Żółwia

Dnia 23 maja 2024 roku naszą bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 66. Świętowaliśmy wspólnie Światowy Dzień Żółwia. Była to pierwsza wizyta dzieci w bibliotece więc na początku spotkania zapoznały się zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz obejrzały nowości wydawnicze znajdujące się w naszej filii. Następnie wysłuchały opowiadania Roberta Aliagi pt. „O żółwiu, który chciał spać”. Na koniec wykonały kolorowego żółwia. Dziękujemy za przemiłe spotkanie 😊😊😊


22.05.2024

Laurka dla mamy

21 maja 2024r. bibliotekę odwiedziła grupa Leśne duszki z Przedszkola „Pod Sosnami”. Na początku spotkania dzieci przeglądały książkowe nowości. Następnie wysłuchały opowiadania „Niespodzianka dla mamy” z książki autorstwa Céline Santini, Amélie Laffaiteur pt. „Mamo, poczytajmy razem. Tato, poczytajmy razem”. Na koniec, z okazji Dnia mamy, przedszkolaki wykonały dla niej prezent – kolorową laurkę. Dziękujemy za miłe spotkanie.

20.05.2024

Rodzinne rozgrywki gier planszowych

17 maja w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z serii "Rodzinne rozgrywki gier planszowych". Tym razem dużym zainteresowaniem cieszyła się gra karciana „Gluty”, której zadaniem jest zbieranie punktów poprzez podkradanie kart przeciwnikom. Ponadto uczestnicy bawili się przy „Rummikubie”, „Digit”, „Szkole latania” oraz „Point City”. Zapraszamy na kolejne spotkanie 14 czerwca.


16.05.2024

Dzień Mamy

Dnia 16 maja 2024 roku naszą bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola nr 22. Wspólnie świętowaliśmy nadchodzący Dzień Matki. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz z dostępnymi w naszej bibliotece nowościami wydawniczymi. Przedszkolaki były zainteresowane budową oraz wyglądem książki dla osób niewidomych i niedowidzących i u nas miały możliwość zaspokoić swoja ciekawość. Następnie dzieci wysłuchały książki pt. "Mały wilczek” Joanny Kowalczyk-Bednarczyk oraz odpowiedziały na pytania do tekstu. Na koniec wykonały prezenty dla mam – bukiet kwiatów z papieru. Dziękujemy za wspaniale i miło spędzony czas.